Bc. Lukáš Hes

Bc. Lukáš Hes

zastupitel MČ Praha 2

Kontaktní informace

KONTAKTNÍ ADRESA náměstí Míru 20/600
Praha 2
12039

životopis

Narodil se v Jablonci nad Nisou, od vysokoškolských studií žije v Praze. Je svobodný a bezdětný. Ovládá aktivně angličtinu a pasívně němčinu. V letech 1998 – 2000 pracoval jako průvodce a tlumočník na mezinárodních veletrzích ECOLIFE. V r. 2000 pracoval na zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze. V roce 2008 na FTVS získal titul Mgr. v oboru Fyzioterapie. V roce 2009 dosáhl titulu MUDr. v oboru Všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě UK. Do r. 2003 pracoval brigádně u Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. V létě 2005 absolvoval stáž na Faculty of Medicine and Dentistry na univerzitě v Birminghamu. V r. 2007 v Psychiatrickém centru Praha vypracoval diplomovou práci na téma Klinické využití statistického parametrického mapování 18FDG PET u pacientů se sluchovými halucinacemi. V letech 2006 – 2008 ve Fyziologickém ústavu Akademie věd České republiky na Oddělení vývojové epileptologie prováděl výzkum v rámci grantu číslo 1QS501210509 a vypracoval diplomovou práci Influence of Temperature and Stimulus Intensity on FAD Transience in Rat Hippocampal Slices in Vitro. V r. 2008 absolvoval fyzioterapeutickou praxi v IKEM na rehabilitačním oddělení. Od r. 2009 do současnosti pracuje jako sekundární lékař Neurologického oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze 4, Krči.

interview

DVOJKA A JÁ

Co mám na Praze 2 rád: parky, zeleň

Jaké místo na Praze 2 mám nejraději: Viniční altán pod Grébovkou

Co bych změnil na Praze 2: aby z CELÉ Prahy 2 (a celé Prahy) čišela svěžest - všechny ulice a parky upravené, čisté, zelené, se spokojenými, hrdými a vřelými obyvateli a lehce závistivými návštěvníky

CO MĚ ZAJÍMÁ

Aktivity: aktivní člen ODS

Zájmy: fotbal, vše o letadlech

Jak nejraději trávím volný čas: s přítelkyní

Co považuji za svou nejlepší vlastnost: schopnost empatie

Moje oblíbené jídlo: pečená kachna se zelím a knedlíkem

Jakou hudbu rád poslouchám: Pink Floyd

Film, na který se rád podívám: Vesničko má středisková

Nejoblíbenější kniha nebo autor: o letadlech

Oblíbený citát, krédo: Omnia mea mecum porto - Vše své si nosím s sebou (podle Cicerona výrok mudrce Bianta z města Priéné, když odcházel z vlasti obsazené nepřítelem a jeho jediným majetkem byla vlastní moudrost).

Co mě v poslední době rozesmálo: scénka herců Divadla Sklep o Bibli

Co mě v poslední době rozesmutnilo: nemoc v rodině